Hakkımızda

Ortak Sahne 2014 yılı Şubat ayında Mahmut ÜNVER tarafından kurulan ulusal bir tiyatrodur. Ortak Sahne; oyuncuların ve tiyatroların çalışma şekillerine, koşullarına farklı bir anlayış getirmek üzere yola çıktı. 2014 yılında İzmir ve Hatay şubelerinde tiyatro-oyunculuk, konservatuvara hazırlık ve yaratıcı drama eğitimleri verilmeye başlandı. İzmir ve Hatay’daki Ortak Sahne Sanat Eğitim Merkezlerinde her yaştan sanatsever; deneyimli eğitmenler ile çalışma fırsatı bulmakta, deneyimlerinden yararlanmaktadır. 2014 yılında “BENDE VARIM, BURADAYIM” projesine destek vererek görme engelliler ile projenin tiyatro oyunu prodüksiyonunu gerçekleştirdi.
Profesyonel oyuncu, yönetmen ve tasarımcılarla birlikte çalışarak; 2014 – 2015 sezonunu Kandemir KONDUK’UN yazdığı “Yeni Yasaklar” adlı oyun ile açan Ortak Sahne; güncel taşlamalarla günümüz yasaklarına yeni bir eleştiri getirerek seyirci karşısına çıktı. Ayrıca Aziz Nesin’in anısına doğumunun 100.yılı olan 2015’te “Şeytansı Nağmeler” adlı oyunu sahneye koydu.
2016 yılında repertuarına Nazım Hikmet’in “Şeyh Bedreddin Destanı” adlı eserini ekleyen Ortak Sahne her sezon yeni oyun ve organizasyonlar ile seyirciyle buluşmaktadır. Ortak Sahne “TİYATROLARIN ORTAK SAHNESİ” anlayışı ile çıktığı yolda; dileyen tiyatrolara gişe-reklam desteği vermekte, oyun ve/veya turne organizasyonlarını üstlenmekte ve kendi oyuncuları ile prodüksiyonlar gerçekleştirmektedir.
Ortak Sahne Türkiye’de “Tiyatro Menajerliği” sistemini uygulayan tek kuruluştur.